Dňa 19. 09. 2024 sa na účelovom cvičení zúčastnilo
87 % žiakov II. ročníka.
Naša škola sa zapojila do workshopu Security Girl, ktorý zastrešuje organizácia Aj v IT.
V stredu, dňa 18. 09. 2024 sa žiaci III. SB a III. B triedy zúčastnili komentovanej prehliadky Prešova v anglickom jazyku.
Aj v školskom roku 2024/2025 si môžete do 20. 09. 2024 vyberať z bohatej ponuky krúžkov, ktoré pre Vás pripravili naši učitelia.
Prehľadajte svoj domov a nájdite staré alebo nefunkčné mobilné telefóny, ktoré už nepoužívate.
Oslovujeme Vás v mene Asociácie pre mládež, vedu a techniku.
Prinášame Vám výsledky z volieb na doplnenie zástupcov žiakov do ŠP.
Dňa 11. 09. 2024 sa uskutočnilo tradičné prvácke účelové cvičenie v Lanovom centre v Prešove.
Dňa 10. 09. 2024 sa uskutočnili besedy v 1. ročníku na tému „Pravda o drogách“ v rámci drogovej prevencie na školách. Besedy realizovala organizácia Bez drog.
Žiaci tretieho ročníka absolvovali
v dňoch 04. – 06. 09. 2024 Kurz ochrany života a zdravia.
0. hodina 07:10 - 07:55
1. hodina 08:00 - 08:45
2. hodina 08:50 - 09:35
3. hodina 09:45 - 10:30
4. hodina 10:50 - 11:35
5. hodina 11:40 - 12:25
6. hodina 12:35 - 13:20
7. hodina 13:25 - 14:10
8. hodina 14:15 - 15:00
9. hodina 15:05 - 15:50
Tím zo Strednej priemyselnej školy v Prešove v zložení Daniela Chovancová, Andrej Tadeáš Bača, Matej Kandráč a Martin Ragan sa zúčastnili celoslovenskej inovačnej súťaže BeREADY AWARDS • TECH 2020, v rámci ktorej talentovaní technicky zameraní stredoškoláci navrhovali mesto budúcnosti a nadobúdali pri tom zručnosti dôležité pre svoju kariéru v post-covid dobe. Absolvovaním programu žiaci získali dôležitú konkurenčnú výhodu na trhu práce – schopnosť spolupracovať a riešiť problémy v online priestore ako tím. Súťaže sa zúčastnilo 24 stredných odborných škôl z celého Slovenska.
Zadanie, ktoré študenti na súťaži BeREADY AWARDS riešili, prepájalo hneď niekoľko komplexných oblastí ako je napríklad IT, energetika, dizajn či kreativita samotná. Študenti mali za úlohu navrhnúť energeticky nezávislé mestečko v podmienkach Slovenska – bez priamych emisií a s využitím inteligentných technológií. V snahe dosiahnuť energetickú nezávislosť sa pokúsili zahrnúť do svojich návrhov všetky oblasti, ktoré by inteligentné mesto malo mať – od dopravy cez digitálne technológie až po kybernetickú bezpečnosť.
Vďaka tímu odborných garantov zo Slovenských elektrární, Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, Maxman Consultants či projektu od Grow with Google – New Generation of Founders, čakal na prihlásených študentov bohatý program a množstvo workshopov, kde sa o téme inteligentných miest dozvedeli viac informácii, ktoré následne mohli začleniť do svojho projektu.
Po dvoch týždňoch workshopov a týždni práce na svojich riešeniach postúpil tím z SPŠE Prešov z prvého kola do finále, ktorého sa zúčastnilo už len sedem najlepších tímov z celkového počtu 24.
Riešenie tímu z našej školy nám priblížila Daniela Chovancová – tímlíderka:
„Náš tím navrhol ako svoje riešenie systém s názvom nextGen. Súčasťou tohto systému je webový portál, mobilná aplikácia a implementačný model mesta. Týmto riešením sme sa zamerali na komplexnosť a digitalizáciu mesta, čím zvyšujeme efektivitu riadenia, zlepšujeme kvalitu života obyvateľov a to všetko so zreteľom na ekologické správanie (viac informácií nájdete aj v našej webovej appke https://nextgen.boostello.sk).“
Viac informácií o projekte nájdete na: https://docs.google.com/
Toto riešenie porotu zaujalo a naši študenti úspešne postúpili do celoštátneho kola, kde sa dostali medzi 7 najlepších tímov z celého Slovenska. Napísali o nás aj v Dobré média / Quark / Veda na dosah / Zones / TOUCHIT / ATP Journal / robíme.it.
Vo finálovom kole na súťažiacich čakala séria konzultácií s mentormi a tiež kľúčové školenie od Maxman Consultants, na ktorom sa študenti učili prezentačným zručnostiam v digitálnom prostredí – aby boli schopní sa účinne a efektívne odprezentovať vo finále pred porotou i neskôr v pracovnom prostredí. Finále sa uskutočnilo 18.12.2020 vo forme online prezentácie pred odbornou komisiou, ktorú tvorilo päť odborníkov z tejto oblasti.
Aj keď sme nakoniec nedosiahli na vytúžené prvé miesto, tak už len postup medzi 7 najlepších škôl na Slovensku berieme ako úspech a teší nás, že žiaci našej školy sú aktívni aj v situácií kedy vyučovanie prebieha len v online priestore. Aj samotní žiaci hodnotenia túto skúsenosť pozitívne a veria, že získané kompetencie využijú aj vo svojej profesii.
Ďakujeme jednotlivým žiakom za reprezentáciu školy!
Ing. Martin Broda, PhD.
„Vychovávame pre život, vzdelávame pre prax.“